Secțiunea: Prelucrare Imagine
Primar
1. Chirilă Maia
Clasa a III - a, Școala Gimnazială "Regina Maria" Sibiu
Titlul lucrării: Noaptea de Crăciun!Gimnaziu
1. Radu Ciprian
Clasa a V-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: Domul din Milano
Prof. coordonator: Alexandra Miclău
2. Jurj Ana
Clasa a V-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: Leneveală
Prof. coordonator: Alexandra Miclău
3. Tinca Maria
Clasa a V-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: Locul de joacă
Prof. coordonator: Alexandra Miclău
4. Sramec iosif Marian
Clasa a V-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: Orașul meu
Prof. coordonator: Alexandra Miclău
5. Ciolan Casian
Clasa a V - a, Școala Gimnazială "Regina Maria" Sibiu
Titlul lucrării: Atenție!
Prof. coordonator: Diana Chirilă
6. Paculea Dacian
Clasa a V - a, Colegiul Național "Octavian Goga" Sibiu
Titlul lucrării: Atenție!
Prof. coordonator: Diana Chirilă
7. Grigoriță Delia
Clasa a VI - a, Școala Gimnazială "Regina Maria" Sibiu
Titlul lucrării: Trafic
Prof. coordonator: Diana Chirilă
8. Nicoară Radu
Clasa a VI - a, Colegiul Național "Octavian Goga" Sibiu
Titlul lucrării: I love nature
Prof. coordonator: Diana Chirilă
9. Tincu Dan
Clasa a VI - a, Colegiul Național "Octavian Goga" Sibiu
Titlul lucrării: Strada
Prof. coordonator: Diana Chirilă
10. Mate Medeea
Clasa a VI - a, Colegiul Național "Octavian Goga" Sibiu
Titlul lucrării: Reciclare
Prof. coordonator: Diana Chirilă
11. Berbec Briana
Clasa a VI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării:Viata
prof. coordonator: Soare Daniela
12. Diaconu Sebastian
Clasa a VI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării: Ai carte,ai succes in viata.
prof. coordonator: Soare Daniela
13. Mușat Maria
Clasa a VI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării: Educatia este ceva ce nu poti termina
prof. coordonator: Soare Daniela
14. Matei Gabriel
Clasa a VII-a A, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării: Cabana
prof. coordonator: Soare Daniela
15. Tocană Ștefania
Clasa a VII-a, Liceul Greco Catolic, Bucureşti
Titlul lucrării: Apa
prof. coordonator: Oana Rusu
16. Ursu Ana Maria
Clasa a VII-a, Liceul Greco Catolic, Bucureşti
Titlul lucrării: Bucurie
prof. coordonator: Oana Rusu
17. Gheorghiu Bianca
Clasa a V-a, Școala Gimnazială nr. 193, Bucureşti
Titlul lucrării: Diversitate
prof. coordonator: Iarina Preda
18. Tirda Maria
Clasa a VII-a, Școala Gimnazială nr. 193, Bucureşti
Titlul lucrării:Stop Bullying
prof. coordonator: Iarina Preda
19. Toma Cosmin
Clasa a V-a, Școala Gimnazială nr. 193, Bucureşti
Titlul lucrării: Dependența de jocuri
prof. coordonator: Iarina Preda
20. Ciocaru Cristina
Clasa a VIII-a, Liceul Teoretic ”Dante Alighieri”, Bucureşti
Titlul lucrării: În lumea poveștilor
prof. coordonator: Doina Preda
21. Duță Andrei
Clasa a VI-a, Școala ”Sf. Andrei”, Bucureşti
Titlul lucrării: Say no
prof. coordonator: Ioana Nanu
22. Toma Matei
Clasa a VI-a, Școala ”Sf. Andrei”, Bucureşti
Titlul lucrării: România mai sănătoasă
prof. coordonator: Ioana Nanu
23. Dragomir Alexandru
Clasa a VI-a, Școala ”Sf. Andrei”, Bucureşti
Titlul lucrării: Tehnologia ne manipulează
prof. coordonator: Ioana Nanu
24. Gavrilă Alexia Iustina
Clasa a VIII-a, Colegiul Național ”Grigore Moisil”, Bucureşti
Titlul lucrării: Infinitul
prof. coordonator: Daniela Gavrilă
25. Ciric Maria
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Vara
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
26. Mohorea Alexia
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: România -patria mea
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
27. Terecoasă Matei Mihai
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Căsuța piticilor
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
28. Bizdună Andra
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Albă ca zăpada
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
29. Kodjabashija Teona
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Albă ca zăpada - căsuța piticilor
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
30. German Zara
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: My pet
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
31. Niță Andrei Cristian
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Toamna
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
32. Panea Cosmin
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Albă ca zăpada - Toamna
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
33. Manciu Maria Beatrice
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Toamna
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
34. Lazăr Alexia
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Balada unui greier mic
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
35. Tudor Bianca
Clasa a VIII-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: În așteptarea lui Moș Crăciun
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
36. Flueraș Andrei
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Rapsodii de toamnă
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
37. German Sara
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: I love my cat
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
38. Lascăr Dragoș
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Ciocănitoarea
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
39. Sas David
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Somnoroase păsărele
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
40. Mitroi Ramona
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Cuiburi de rândunele
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
41. Sărățeanu Dragoș Ionuț
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Somnoroase păsărele
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
42. Tătaru Andreea Maria
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Roi albine
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
43. Tecuceanu Denisa
Clasa a V-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Primăvara
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
44. Crăciunescu Cătălina Nicoleta
Clasa a VIII-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Roadele toamnei!
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
45. Marc Teodora
Clasa a VIII-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, București
Titlul lucrării: Toamna prin parc!
prof. coordonator: Georgeta Crăciunescu
46. Sare Denis
Clasa a V-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, Bucrești
Titlul lucrării: Love animals
prof. coordonator: Milena Negoiță-Boiangiu
47. Oget Evin
Clasa a VI-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, București
Titlul lucrării: Minunile naturii
prof. coordonator: Monica Oprea
48. Zaharescu Daria
Clasa a VI-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, București
Titlul lucrării: Mugurii iubirii ...
prof. coordonator: Monica Oprea
49. Onițoiu Manuela
Clasa a VI-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, București
Titlul lucrării: Problema fetelor ... moda!
prof. coordonator: Monica Oprea
50. Ilie Daria
Clasa a VI-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, București
Titlul lucrării: Rezistența viciilor
prof. coordonator: Monica Oprea
51. Crișu Mario
Clasa a VI-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, București
Titlul lucrării: Tinerii în mișcare
prof. coordonator: Monica Oprea
Liceu
1. Bolbotină Sebastian
Clasa a IX - a, Colegiul National "Traian Doda" Caransebes
Titlul lucrării: TURNUL PRINTRE GRATII
Prof. coordonator: Alexandra Miclău
2. Diaconu Octavian
Clasa a XI - a, Colegiul National "Traian Doda" Caransebes
Titlul lucrării - Wings -
Prof. coordonator: Alexandra Miclău
3. Carmen Mihoc
Clasa a X-a A, Liceului Teoretic Negreși-Oaș, Satu-Mare
Titlul lucrării: Open your Eyes
Prof. coordonator: Felicia Vida
4. Pop Ruxandra
Clasa a X-a A, Liceului Teoretic Negreși-Oaș, Satu-Mare
Titlul lucrării: Learn from the best
Prof. coordonator: Felicia Vida
5. Birău Anamaria
Clasa a X-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: Neputința
Prof. coordonator: Codrin Negoiță
Clasa a X-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: Luna
Prof. coordonator: Codrin Negoiță
Clasa a XII-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: Nevermore
Prof. coordonator: Codrin Negoiță
Clasa a XII-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: Un lucru valoros vine din inimă prin propriile mâini
Prof. coordonator: Codrin Negoiță
9. Hrenyak Alexia
Clasa a XII-a, Colegiul Național "C. D. Loga" Caransebeș
Titlul lucrării: La înălțime
Prof. coordonator: Codrin Negoiță
10. Oltean Mădălina
Clasa a XI - a, Liceul Teoretic "Papiu Ilarian" Dej, Cluj
Titlul lucrării: Anotimpuri
Prof. coordonator: Cornelia Platon
11. Popescu Andrei Alexandru
Clasa a IX - a, Colegiul Naţional "Dinicu Golescu", Câmpulung-Argeş
Titlul lucrării: Frumoasă Românie!Clasa a IX - a, Colegiul Naţional "Dinicu Golescu", Câmpulung-Argeş
Prof. coordonator: Maria Tătulea
12. Milea Octavian
Clasa a XI - a, Colegiul Naţional "Dinicu Golescu", Câmpulung-Argeş
Titlul lucrării: Spectacolul umbrelorClasa a XI - a, Colegiul Naţional "Dinicu Golescu", Câmpulung-Argeş
Prof. coordonator: Maria Tătulea
13. Negulescu Matei
Clasa a IX - a, Colegiul Tehnic Militar “Gh. Asachi”, Bucureștij
Titlul lucrării: Ceața
Prof. coordonator: DanielaTilică
14. Micu Andreea
Clasa a X - a, Colegiul Tehnic “Gh. Asachi”, Bucureștij
Titlul lucrării: Angel vs Demon
Prof. coordonator: Radu Apostol
15. Ciuciuc Theodor
Clasa a XI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării: Lumina în mijlocul întunericului
prof. coordonator: Soare Daniela
16. Stoicescu Bianca
Clasa a XI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării:Volunteering
prof. coordonator: Soare Daniela
17. Stoicescu Bogdan
Clasa a XI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării:Timpul și banii
prof. coordonator: Soare Daniela
18. Ciurea Andreea
Clasa a XI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării:Spirit
prof. coordonator: Soare Daniela
19. Dăsăalescu Ana
Clasa a XI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării: Încet și sigur
prof. coordonator: Soare Daniela
20. Stefan Delia-Ioana
Clasa a IX-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării: Umbre
prof. coordonator: Mocanu Antonica
21. Oțet Alexa
Clasa a XI-a, Colegiul Naţional "Spiru Haret", Bucureşti
Titlul lucrării: Oriunde
prof. coordonator: Soare Daniela
22. Barbu Sabina
Clasa a XI - a, Colegiul Național “Ion Creangă”, București
Titlul lucrării: Revărsare
Prof. coordonator: Alina Danciu
23. Pașol Alberto Emanuel
Clasa a X - a, Colegiul Național “Ion Creangă”, București
Titlul lucrării: Eu - mai multe fețe
25. Sibiceanu Maria
Clasa a XI-a, Liceul Greco Catolic, Bucureşti
Titlul lucrării: Jocul
prof. coordonator: Oana Rusu
26. Savu Andrei
Clasa a XII - a, Colegiul Național “Octav Onicescu”, București
Titlul lucrării: Get new perspective
Prof. coordonator: Doina Dincă
27. Ion Tudor Matei
Clasa a IX - a, Colegiul Național “Mihai Eminescu”, București
Titlul lucrării: Dorința de a schimba
Prof. coordonator: Luminița Popescu
28. Gagiu Andreea Maria
Clasa a XI - a, Liceul de Arte Plastice “Nicolae Tonitza”, București
Titlul lucrării: Anonim childhood
Prof. coordonator: Nicoleta Radu
29. Vlad Bianca
Clasa a XI - a, Liceul de Arte Plastice “Nicolae Tonitza”, București
Titlul lucrării: Beautiful on the outside deadly out the inside
Prof. coordonator: Nicoleta Radu
30. Pascu Ioan
Clasa a XI - a, Liceul de Arte Plastice “Nicolae Tonitza”, București
Titlul lucrării: Your Future
Prof. coordonator: Nicoleta Radu
31. Lăscuzeanu Ștefan Andrei
Clasa a IX - a, Liceul Teoretic “Alexandru Ioan Cuza”, București
Titlul lucrării: Hope for humanity
Prof. coordonator: Corina Badea
32. Păpătoiu Maria
Clasa a IX - a, Liceul Teoretic “Alexandru Ioan Cuza”, București
Titlul lucrării: Toamna
Prof. coordonator: Mariana Păunescu
33. Prioteasa Victor
Clasa a X - a, Liceul Teoretic “Alexandru Ioan Cuza”, București
Titlul lucrării: Sub avion
Prof. coordonator: Mariana Păunescu
34. Moise Alexandru Mădălin
Clasa a X-a, Liceul Teoretic ”Dante Alighieri”, Bucureşti
Titlul lucrării: Prietenie
prof. coordonatori: Doina Preda și Luminița Ciocaru
35. Manciu Mihaela
Clasa a IX-a, Colegiul Național ”Elena Cuza”, Bucureşti
Titlul lucrării: Turn off the violence
prof. coordonatori: Marius Mîrzacu și Georgeta Crăciunescu
36. Tocitu Mihnea Ștefan
Clasa a IX-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Just ride
prof. coordonator: Elena Irina Tache
37. Preda Alexandra Ioana
Clasa a IX-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Iluzii
prof. coordonator: Elena Irina Tache
38. Ene Gabriela
Clasa a X-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Și astăzi se mai simte parfumul Iașului
prof. coordonator: Elena Irina Tache
39. Anghel Denisa
Clasa a X-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Frumusețea eternă
prof. coordonator: Elena Irina Tache
40. Șchiopu Gabriela Elena
Clasa a X-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Nu trăi în ceță, informează-te!
prof. coordonator: Elena Irina Tache
41. Rusu Gabriela
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: A little bit out of my limit
prof. coordonator: Elena Irina Tache
42. Mihai Patrick
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Contraste
prof. coordonator: Elena Irina Tache
43. Mihalache Sabin
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Privește mereu înainte!
prof. coordonator: Elena Irina Tache
44. Drăgan Loredana
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Prospețimea naturii!
prof. coordonator: Elena Irina Tache
45. Rotaru Marian
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Sufletul artei!
prof. coordonator: Elena Irina Tache
46. Iliescu Narcis
Clasa a X-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Alungați tot ce e rău
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
47. Zaharia Iasmina Roberta
Clasa a X-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Nu șăsa să treacă timpul degeaba
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
48. Vasilescu Roxana Andreea
Clasa a X-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Just the sky is the limit
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
49. Pătran Diana Nicoleta
Clasa a X-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Fii erseverent
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
50. Nilă Dănuț
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Complexitatea universului
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
51. Aron Cristina Mihaela
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Puritate
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
52. Avram Gabriela
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Idee cu idee putem schimba lumea
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
53. Bengea Gabriel
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Stop defrișărilor
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
54. Crsitescu Alexandra
Clasa a XI-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Visează, Luptă, Câștigă
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
55 . Dumitrică Rareș
Clasa a XII-a, Liceul Energetic Câmpina, Prahova
Titlul lucrării: Freedom Way
prof. coordonator: Luisa Denisa Stoicescu
56. Rîciu Alexandra
Clasa a IX-a, Liceul de Artă ”Victor Giuleanu”, Vâlcea
Titlul lucrării: Extremele se atrag
prof. coordonator: Algina Elena Tricuță
57. Dobrescu Elena Bianca
Clasa a X-a, Liceul de Artă ”Victor Giuleanu”, Vâlcea
Titlul lucrării: Privire geografică
prof. coordonator: Algina Elena Tricuță
58. Daneș Lara
Clasa a XI-a, Liceul de Artă ”Victor Giuleanu”, Vâlcea
Titlul lucrării: Nostalgie
prof. coordonator: Algina Elena Tricuță
59. Mihai Cristian
Clasa a XII-a, Liceul de Artă ”Victor Giuleanu”, Vâlcea
Titlul lucrării: Natura esența vieții
prof. coordonator: Algina Elena Tricuță
60. Mihai Cristian
Clasa a XI-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, Bucrești
Titlul lucrării: Magia culorilor
prof. coordonator: Milena Negoiță-Boiangiu
61. Rotaru Teodora
Clasa a IX-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, București
Titlul lucrării: Există mereu ... va urma!
prof. coordonator: Monica Oprea
62. Petrea Petruța
Clasa a IX-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, București
Titlul lucrării: Oglindirea sufletului
prof. coordonator: Monica Oprea
63. Rotaru Theodora
Clasa a XI-a, Liceul Teoretic ”Marin Preda”, București
Titlul lucrării: O națiune fără artă și artiști, nu poate exista!
prof. coordonator: Monica Oprea
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu